Knaibles


Knaibles ir rokas instruments, kas sastāv no diviem elementiem, kas savienoti ar šarnīru. Šarnīrs atrodas tuvāk to galiem, tādēļ šāds instruments pastiprina pielikto spēku, atvieglojot noteiktu uzdevumu izpildi. Parasti šie instrumenti ir izgatavoti no augstas stiprības nerūsējošiem sakausējumiem. To rokturi ir pārklāti ar gumiju, plastmasu vai citiem neslīdošiem materiāliem. Šiem instrumentiem ir plašs pielietojums, tostarp automašīnas remontam, elektro darbos, metālapstrādes darbos utt.  Šo noderīgo instrumentu konstrukcija atšķiras atkarībā no izmantošanas jomas. Tiem ir dažādas lūpas, rokturi un pat šarnīra uzbūve. 


• Plakanknaibles (vai kombinētās plakanknaibles). Šīm knaiblēm ir raksturīga daudzpusība, jo tās var izmantot dažādu uzdevumu veikšanai, piemēram, metāla lokšņu gofrēšanai, priekšmetu turēšanai, uzgriežņu atskrūvēšanai vai pievilkšanai, stieples griešanai utt. To plakanās lūpas ir robotas, lai nodrošinātu labāku saķeri. Turklāt aiz lūpu izliektās daļas tajās parasti ir atrodams stieples griezējs, kas iebūvēts knaibļu kaklā. 

Asknaibles. Šīm knaiblēm ir asmeņu lūpas, un tās izmanto, galvenokārt, stiepļu un plānu cietu materiālu griešanai. Šādām knaiblēm var būt diezgan gari rokturi biezu materiālu griešanai, tādu kā, piemēram, vesels kabelis vai pat nagla. 

• Izliektas plakanknaibles. Pateicoties izliektajām lūpām, tās ir noderīgas dziļi izvietotu priekšmetu aizsniegšanai un satveršanai. Tās izmanto darbam ar elektroinstalāciju, elektroniku un rotaslietām. 

• Apaļknaibles. Šāda veida knaibles parasti tiek izmantotas stieples cilpu izgatavošanai rotaslietām un elektroinstalācijā. 

• Knaibles ar fiksatoru (sauktas arī par spīļknaiblēm). To galvenā iezīme ir bloķēšanas skrūve uz viena no rokturiem, kas nofiksē satvērienu. Šādas knaibles galvenokārt izmanto divu metāla lokšņu turēšanai metināšanas laikā un dažu priekšmetu īslaicīgai turēšanai apstrādes laikā. 

• Regulējamās cauruļu atslēgas. Santehniķi izmanto šīs īpašās knaibles dažādu ūdensvadu un to savienojumu satveršanai un pagriešanai. 

• Elektronikas knaibles. Šīm knaiblēm ir nelielas asas lūpas, padarot tās neaizvietojamas nelielu elektronisko detaļu apstrādē. 

• Vadu izolācijas noņēmēji un apspaides knaibles. Tās ir arī speciālas knaibles, ko izmanto vadu izolācijas noņemšanai un kabeļu saspiešanai. 

 

Ja jums automašīnai nepieciešami knaibles, dodieties uz euautodalas.

LV / Saab
Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив